Граніт — корисна копалина. Видобуток граніту. Способи видобутку граніту

Сучасна будівельна індустріяпропонує споживачам величезну кількість матеріалів, здатних і прискорити, і полегшити, і прикрасити результат ремонтних робіт або будівництва нових приміщень.

Однак натуральний камінь досі не здав своїх позицій. Він залишається все так же затребуваний і популярний. Що вже тут говорити про наших предків, які знали про достоїнства природних матеріалів, мабуть, куди краще нас. Не дарма кажуть, що граніт — корисна копалина: завдяки йому до нинішніх часів дійшли і архітектурні шедеври, і унікальні скульптури, видобуток крупського граніту в україніelgran-stone.com.ua.

Як він був утворений

Саме завдяки способу свого походженняграніт придбав властиві йому унікальні властивості. Всі його різновиди утворені виверженнями вулканів: виливається магма затікала в земні порожнини, розташовані дуже глибоко під поверхнею. Величезні температури цих мас знижувалися поступово, та ще й під значним тиском, який чинили на них пласти землі, розташовані вище. В результаті магматичні породи повноцінно кристалізувалися, утворюючи граніт — корисна копалина.

Зовнішній вигляд і фізичні властивості каменю

У перекладі з мови Стародавньої Греції його назвупозначає «зерна», «зернистість». При цьому відносна пористість граніту досить невисока: навіть у крупнозернистих сортів (найбільш «грубих» серед всіх трьох структур) вона рідко перевищує 6-7 мм. А у дрібнозернистих різновидів діаметр зерен не досягає і двох. При цьому розмір «осередків» серйозно впливає на міцність і довготривалість експлуатації споруд з цього каменю — чим менше їх діаметр, тим міцніше граніт.

Граніт (корисна копалина) крім своєїміцності і щільності характеризується також декоративністю. Вона збільшується під час полірування. Найбільш поширена чорна різновид, вона ж і найменш цінна. Кольорові варіанти мають і рожеву (аж до червоної) забарвлення, і зелену, і жовту. Такі породи широко використовуються в архітектурі і будівництві.

Будівельні гідності граніту

Цей камінь, особливо дрібнозернисті його сорти,разюче стійкий до впливу часу: навіть через п’ять сотень років руйнування тільки починає проявлятися. При цьому він дуже успішно протидіє тертю, погано піддається стисненню і стійкий до стирання. Атмосферні впливу також мало впливають на граніт. Корисна копалина цього типу мало піддається кислотам і практично не поглинає воду, що робить його ідеальним матеріалом для обробки набережних, включаючи прибережну морську смугу.


Protected by Copyscape Plagiarism Software